Як харчуватися при безсонні. Споживання їжі, яка допоможе позбавитися від безсоння

Estimated read time 1 min read

Всім відома така ситуація, коли усередині ночі ми прокидаємося і не можемо знову заснути. Хоча експерти стверджують, що така поведінка є абсолютно нормальною, проблеми зі здатністю засинати можуть суттєво погіршити якість життя.

Ось список продуктів, які допоможуть покращити якість вашого сну, зробивши його міцним і глибоким.

Жасминовий ри

Жасминовий рис має високий глікемічний індекс, що означає, що цей продукт повільно перетравлюється у нашому організмі. Дослідження, яке було опубліковане в американському журналі клінічного харчування, показало, що споживання жасминового рису за чотири години до сну допомагає людям захопитися сном швидше.

Банани

Банани мають здатність сприяти сну, тому що містять калій і магній – природні речовини, які відповідають за розслаблення м’язів у тілі. Також банани є вуглеводами, перетравлення яких пов’язане із сонливістю. Окрім того, банани корисно вживати регулярно, оскільки вони багаті на вітаміни та мінерали, необхідні для нормального функціонування організму.

Вишні

Вишні є одними з небагатьох природних продуктів, що містять мелатонін – хімічну речовину, відповідальну за регулювання нашого біологічного годинника та циркадного ритму. Недавні дослідження показали, що регулярне вживання кислого вишневого соку здатне трохи покращити тривалість та якість сну у дорослих, що страждають від безсоння. Люди, які подорожують багато і мають проблеми з адаптацією до нових часових поясів, часто вживають мелатонін у таблетках для зменшення негативних наслідків порушення добового ритму організму. Тому, наступного разу, коли повертаєтесь з поїздки за кордон і стикаєтесь з проблемами адаптації до місцевого часу – варто звернути увагу на вживання вишень.

Трав’яний чай із валеріани чи ромашки

Згідно з кількома дослідженнями, корінь валеріани проявляє здатність прискорювати процес засинання та покращувати якість сну. Деякі вчені стверджують, що вживання відварів різних рослин, таких як валеріана, ромашка та календула, має заспокійливий ефект та підготовляє організм до глибокого сну.

Крім того, перед сном корисно випити свіже тепле молоко, яке збільшує сонливість організму, а також поїсти вівсяну кашу з родзинками та горіхами. Якщо ви будете правильно та здорово харчуватися, ваш сон стане міцним і спокійним!

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours